FAQ popisuje, jak nastavit aplikaci 2N® Indoor Talk s 2N® IP Interkomy. Můžete přijímat audio hovory, dále můžete provádět odchozí hovory na 2N® IP Interkomy  a také ovládat zámky připojené k interkomům. Zařízení je také možné zaregistrovat k SIP Proxy společně s interkomy.

Důrazně doporučujeme používat aktuální (nejnovější) verzi FW pro  2N®  IP Interkomy, kterou můžete stáhnout zde.

Jak nastavit 2N® IP interkom?

V prvním kroku jděte do sekce  "Adresář – Uživatelé",  nastavte "Telefonní číslo" které se bude vytáčet po stisku odpovídajícího tlačítka interkomu. Pokud budete chtít volat 2N® Indoor Talkpak musíte číslo vyplnit ve formátu: "device:name". Pro náš příklad je použito jméno "IDT", viz obrázek níže.

V dalším kroku můžete interkom nastavit tak, aby automaticky přijímal příchozí hovory a byl tak jednoduše kdykoliv dostupný. Jděte do sekce  "Služby – Telefon – Hovory" a povolte Automaticky přijímat hovory pro SIP1 a SIP2, viz obrázek níže.

V posledním kroku jděte do sekce  "Služby - Telefon - SIP 1" a vyplňte políčko "Doména". Pro přímá volání (SIP direct call) z 2N® IP Interkomu do aplikaci 2N® Indoor Talku je doporučeno vyplnit IP adresu tak, jak můžete vidět na obrázku níže (IP adresa interkomu je pro náš příklad 192.168.50.10).

Poté je nutné nově vytvořený kontakt přiřadit pod tlačítko.

Jak nastavit 2N® Indoor Talk?

Jakmile připojíte 2N® Indoor Talk do LAN, přejděte do webové správy a zde do sekce Služby - Telefon - 2N vnitřní jednotky.

Aby byly možné příchozí hovory, nutno zde nastavit Název zařízení. Název zařízení používá interkom pro volání Indoor Talku bez potřeby znát IP adresu.

Z 2N Indoor Talku můžete zavolat do interkomů pomocí krátkého/dlouhého dotyku na volací tlačítko. Přejděte do webové správy a zde do sekce Hardware - Tlačítka, vyplňte zde destinaci pro volací tlačítko. Telefonní číslo zadávejte ve tvaru sip:IP_adresa_zařízení. Pro aktivaci spínače připojeného k 2N IP interkomu během hovoru vyplňte také DTMF kód pro odemknutí.   

 

Seznam dostupných interkomů pro volání na 2N® Indoor Talk lze spatřit v sekci Služby - Telefon - 2N vnitřní jednotky.