Níže naleznete stručný popis, co vše zkontrolovat předtím než zašlete  2N® Net Audio Decoder / 2N® Net Audio Decoder Lite / 2N® Net Mic / 2N® Net Audio Encoder / 2N® Net Speaker  na opravu.

Možné závady:

 

a) Net Audio zařízení po zapojení do PoE případně externího zdroje 12V nenaběhne.

b) Net Audio zařízení není dostupné v síti / nelze nalézt ve scaneru IP Audio Manageru 

c) Net Audio zařízení Je dostupné ve scaneru, ale nedaří se jeho připojeno k Serveru

d) Net Audio zařízení nepracuje správně, zařízení je připojení k Serveru, ale nehraje.

 

Zkontrolujte aktuální stav LED signalizace na zařízení. Význal jednotlivých stavů naleznete zde:

         Indikace stavů pomocí LED pro 2N® Net Audio Decoder / 2N® Net Audio Decoder Lite  2N® Net Audio Decoder,

         Indikace stavů pomocí LED pro 2N® Net Mic 2N® Net Mic

add a) Zkontrolujte správnost zapojení, při napájení s využitím PoE zkontrolujte správné zapojení LAN a funkčnost PoE zdroje včetně jeho případného přetížení a standard PoE IEEE 802.3af. Při použití Externího napájení opět zkontrolujte správnost zapojení zdroje a dodržení parametrů pro Externí napájení 12V DC / 2A.


add b) Zkontrolujte zapojení síťového kabelu a dostupnost LAN, V továrním nastavení zařízení vyžaduje automatické přidělení IP adresy od DHCP serveru v síti

         Obrázek níže zobrazuje situaci, kdy síť automaticky přiděluje IP adresy (síť má DHCP server), ale zařízení (např. 2N® Net Audio Decoder jednotka) není registrováno (jeho                  MAC adresa) na IT oddělení, a tak zařízení IP adresu automaticky nedostane.

 

  Obr.1 

           Příklad manuálního nastavení IP adresy a IP masky při vypnutém DHCP klientu:

Obr. 2

add c) Ověřte správnost nastavení pro komunikace se Serverem. Zařízení Net Audio lze připojit v 3 různých módech. Ověřte (v případě použitého vyhledávacího módu) správnost nastavení domenového jména (Naleznete, popř. můžete změnit v Sekce Komunikační vlastnosti) viz. obr. 3, případně IP Adresy IP Audio manageru pro Aktivní mód. Poslední možností nastavení je využití pasivního módu, kdy si IP Audio Manager připojuje IP Audio jednotky na základě seznamu v Sekci Připojení Net Audio jednotek

Obr. 3

Nastavené heslo pro autorizaci (IP audio zařízení vůči serveru / server vůči IP audio zařízení). Nedaří se Vám připojit zařízení k serveru, a při tom všechny parametry:  IP adresa, doména, mód připojení  jsou správné. V tomto případě bývá příčinou nastavené heslo pro autentifikaci.

 

Obr. 4

Příklad nastavení hesla: 2N® Net Audio Decoder autentifikující se k serveru

 

 add d)  V případě, že je IP Audio zařízení korektně spojeno se Serverem, ale nefunguje Audio ověřte zapojení a parametry použitých reproduktorů

 

 Použité reproduktory musí mít nominální impedanci 4Ω-16Ω. Následující tabulka na Obr. 5 zobrazuje možné konfigurace a maximální výstup (sinus, THD < 1%): 


Reproduktory

Zdroj 12V/2A

Zdroj PoE

2 x 4 Ohm STEREO

2 x 2.5W

2 x 2.5W

2 x 8 Ohm STEREO

2 x 7W

2 x 4W

2 x 16 Ohm STEREO

2 x 4W

2 x 4W

4 Ohm MONO

1 x 14W

1 x 8W

8 Ohm MONO

1 x 8W

1 x 8W

  Obr. 5

Na zadním panelu je levý kanál označen jako L+ a L- a pravý kanál jako R+ a R-. Pro zapojení v režimu MONO použijte pouze levý kanál.

 

V případě přetrvávajích technických problémů kontaktujte prsoím oddělení Technické podpory se všemi detaily o tom, co již bylo zkontrolováno a konzultujte další kroky.