Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Externí IP relé     

Pro vzdálené ovládání zařízení pomocí 2N® IP Interkomu je možné použít externí IP relé. Je možné použít IP relé s jedním výstupem (9137410E) či verzi se čtyřmi výstupy (9137411E).

Při použití externí IP relé je třeba vlastnit Integration licenci

                                                     

 

Výchozí parametry:

IP:  192.168.1.2

Jméno:     -

Heslo: webrelay


Pokud máte IP relé ve výchozím nastavení, otevřete webový prohlížeč a zadejte IP adresu http://192.168.1.2. Poté byste měli vidět ovládací stránku podobnou té z obrázku vpravo v závislosti na to, jaký produkt vlastníte.

 

 

        

Poznámka: Pokud se Vám nedaří připojit na webové rozhraní IP relé, zkontrolujte zda je Váš počítač ve stejné síti jako IP relé (PC musí mít IP adresu 192.168.1.x)!!

 

Nastavení externího IP relé

Pro vstup do konfiguračního menu zadejte do webového prohlížeče adresu http://192.168.1.2/setup.html.Nyní když jste vstoupili do konfiguračního menu, můžete IP relé nastavit dle Vašich požadavků.Pokud je IP adresa Vašeho 2N® IP Interkom jiná než 192.168.1.x, můžete změnit IP adresu IP relé v záložce Network.

 

IP relé s jedním výstupem (9137410E)

V záložce Relay/Input změňte parametr Relay Options na “no local relay control”. Tím zajistíte, že relé bude ovládáno pouze HTTP příkazy.

 

HTTP příkaz pro zapnutí relé


HTTP příkaz pro vypnutí relé


Použitelné relayState stavy:

0 = Rozepnutí relé
1 = Sepnutí relé
2 = Odeslání pulzu do relé (sepnutí - rozepnutí)


- Pokud chcete změnit stav, můžete tak učinit v záložce Control Page Setup.

 

 

IP relé se čtyřmi výstupy (9137411E)

HTTP příkaz WebRelay - Quad pro zapnutí relé:

HTTP příkaz WebRelay - Quad pro vypnutí relé:


Použitelné relayState stavy:

0 = Rozepnutí relé
1 = Sepnutí relé
2 = Odeslání pulzu do relé (sepnutí - rozepnutí)


- Pokud chcete změnit stav, můžete tak učinit v záložce Control Page Setup.

Podrobnější informace o nastavení a vlastnostech IP relé můžete najít v manuálu. V manuálu je také zmíněný upgrade zařízení. Pokud budete chtít upgradovat IP relé, postupujte podle manuálu:

http://www.controlbyweb.com/webrelay/WebRelay_Manual_v3.3.pdf

 

Nastavení 2N® IP Interkomu (Integration licence potřeba)   

Přihlaste se do webového konfiguračního menu Vašeho 2N® IP Interkomu a v záložce Hardware - Spínače - Spínač 1  nastavte parametry dle Vašich požadavků. Po dokončení tohoto nastavení zadejte Externí příkazy pro aktivaci a deaktivaci externího IP relé dle příkladu níže.

Nyní pokaždé, když dojde k sepnutí interního relé v 2N® IP Interkomu, bude odeslán příkaz pro sepnutí i na externí relé. Po definované době (v příkladu výše 5 vteřin) bude interní relé rozepnuto a zároveň bude odeslán příkaz pro rozepnutí na externí relé.

Více informací v návodu níže.

https://wiki.2n.cz/hip/conf/latest/cs/5-konfigurace-interkomu/5-3-hardware/5-3-1-spinaceNastavení 2N® IP Interkomu pomocí Automation (Integration licence potřeba)

Přihlaste se do webového konfiguračního menu Vašeho 2N® IP Interkomu a v záložce Služby - Automatizace - Funkce 1  nastavte parametry dle Vašich požadavků. Podívejte se na následující obrázek níže, který Vám ukáže, jak se dá nastavit skript v Automation. V tomto příkladu je třeba pro aktivaci externího IP relé stisknout 147* a v případě deaktivace externího IP relé je třeba stisknout 258*. Prosím mějte na paměti, že s funkcí Automation můžete sami vytvářet vlastní skripty, které v tomto případě aktivují či deaktivují externí IP relé pomocí HTTP příkazů.

Pokud se chcete dozvědět více o Automation navštivte naši stránku s manuálem.

https://wiki.2n.cz/hip/auto/latest/cs