Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Tento dokument popisuje, jak připojit 2N® IP Interkom jako kameru k systému Omnicast pomocí Cam souboru v Omnicast nebo Security Center.

Na obrázku níže můžete vidět schéma zapojení. Archiver může sloužit k nahrávání videa nebo k jeho distribuci na připojené Omnicast klienty. Pokud je video vyžádáno, 2N® IP Interkom pošle video na Omnicast Archiver a ten jej poté rozdistribuuje na jednotlivé Omnicast klienty. Pokud tedy máme připojených 100 klientů a každý z nich se chce připojit k jednomu  2N® IP Interkomu, odchází z interkomu pouze jeden video stream a o jeho multiplikaci na jednotlivé klienty se stará Archiver. 

Požadavky:

Enhanced Video nebo GOLD licence.

Konfigurace 2N® IP Interkomu

Jelikož systém Omnicast používá pro přenos videa protokol RTSP, je nutné povolit v  2N®  IP Interkomu RTSP server. To můžeme učinit v záložce Další nastavení -> Streaming, kde nastavíme parametr RTSP server na "Zapnuto". Parametry přenášeného videa jako kodek, rozlišení a bitrate, můžeme specifikovat v sekci Nastavení video kodeku.

                                             firmware 2.24.0 a novější

Konfigurace systému Omnicast

Aby bylo přidávání nových kamer do systému Omnicast co nejjednodušší, můžeme k tomu použít takzvané Cam soubory. Tento soubor je specifický pro každou kameru a obsahuje parametry jako název výrobce, použitý kodek, komunikační port atd.

Než začnete s konfigurací Omnicast systému pro  2N® IP Interkom, stáhněte si zde příslušný Cam soubor:  2N® IP Interkom Cam soubor

Po stažení Cam souboru jej musíte vložit do správné složky na počítači s nainstalovaným Omnicast Config Tool. Například pokud používáte Omnicast 4.8, je cesta k této složce “C:\Program Files\Common Files\DVR Software 4.8\Extensions\Cam Files”. Po nahrání Cam souboru Omnicast Config Tool restartujte, aby došlo k obnově připojených souborů.

 Pokud je Cam soubor ve správné složce, následujte kroky níže. 
 

1) Otevřete Omnicast Config Tool a vyberte Action -> Create -> Physical View -> Video Unit. Po zvolení této možnosti, byste měli vidět okno pro vložení nové kamery.

2 ) Zde vyberte v sekci Manufacturer možnost "2N".

3) V parametru Unit type vyberte možnost "helios" a vložte správnou IP adresu.

4) V posledním kroku kameru přidejte tlačítkem Add.
 

Nyní je Váš 2N® IP Interkom úspěšně připojen k systému Omnicast a můžete začít streamovat video na jednotlivé klienty.