Skip to end of metadata
Go to start of metadata

VLC Media Player je jedním z několika programů, které lze využít pro nahrávání videa z 2N® IP Interkomu. Veškeré kroky vedoucí k nastavení VLC Media Playeru a 2N® IP Interkomu

jsou popsány níže.

Nastavení přehrávače VLC Media Player (verze VLC 2.0.5 Twoflower):

  1. Otevřete si přehrávač VLC Media Player a jděte do sekce "Nástroje → Nastavení". Zkontrolujte nastavení VLC přehrávače pro RTSP streamování v záložce "Vstup a kodeky" - vyberte transport proudu RTP over RTSP (TCP) a toto nastavení uložte.
  2. V dalším kroku přejděte do sekce "Média → Otevřít síťový proud" a vyplňte IP adresu 2N® IP Interkomu v záložce "Síť" (IP adresa je ve formátu rtsp://IP_adresa tak, jak je ukázáno na níže uvedeném obrázku). Následně zvolte možnost "Proud".
  3. Objeví se před Vámi nové okno, ve kterém si zkontrolujte nastavenou IP adresu a klikněte na tlačítko "Další".
  4. Nyní musíte přidat novou destinaci (soubor), kam bude video nahráváno. V dalším kroku si destinaci vyberte kliknutím na tlačítko "Procházet", vyplňte název nového souboru a toto nastavení uložte! Pokud chcete vidět video během nahrávání, zaškrtněte možnost "Zobrazit lokálně". Dále si také můžete aktivovat překódování na požadovaný kodek a výstupní formát pomocí volby "Aktivovat překódování". Na závěr klikněte na tlačítko "Proud".


  5. Nahraný soubor se Vám zobrazí ve zvoleném adresáři (složce) a jakmile jej spustíte, začne se Vám přehrávat nahrané video.

Nastavení 2N® IP Interkomu:

  • Nejprve je nutné zapnout RTSP server a povolit přenos zvuku, obrazu nebo oboje - viz. obrázky níže. První obrázek je pro 2N® IP Interkom verze FW 2.5.0 a starší, druhý obrázek je pro verzi FW 2.6.0 a novější (nové webové rozhraní)!
  • Dále také můžete změnit i rozlišení videa snímkovací frekvenci, rychlost přenosu a velikost video paketů. Nicméně doporučujeme tyto hodnoty zanechat v defaultním nastavení a měnit je jen v případě, že se video nebude zobrazovat korektně.