Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

2N® Indoor Touch je určený pro audio a video komunikaci s 2N® IP Interkomy. Pro tyto účely je v jednotce předinstalována aplikace 2N® IP Mobile. Díky této aplikaci můžete Můžete zde vidět všechny interkomy připojené do stejné lokální sítě, můžete přijímat audio/video hovory, dále můžete provádět odchozí hovory na 2N® IP Interkomy a také můžete ovládat zámky připojené k interkomům.

Info
title2N® Helios IP interkomy FW a licence

Důrazně doporučujeme používat aktuální verzi FW pro 2N® IP Interkomy, kterou můžete stáhnout zde. Minimálně je nutné používat verzi 2.13.3

Aplikace 2N® IP Mobile verze 4 už k otevírání dveří nepotřebuje licenci Enhanced integration nebo Gold pro 2N® IP Interkomy .

Jak nastavit 2N® IP Interkom?

 

  • firmware 2.23.1 a starší:

V prvním kroku jděte do sekce  "Adresář – Uživatelé", povolte Vámi vybranou pozici a nastavte "Telefonní číslo" které se bude vytáčet po stisku odpovídajícího tlačítka interkomu. Pokud budete chtít volat na aplikaci 2N® IP Mobile, běžící na dotykovém panelu na 2N® Indoor Touchpak musíte číslo vyplnit ve formátu: "device:name". Pro náš příklad je použito jméno "IDT", viz obrázek níže.

Image Modified

V dalším kroku můžete interkom nastavit tak, aby automaticky přijímal příchozí hovory a byl tak jednoduše kdykoliv dostupný. Jděte do sekce  "Služby – Telefon – Hovory" a povolte Automaticky přijímat hovory pro SIP1 a SIP2 , - viz obrázek níže.

Image Modified

V posledním kroku jděte do sekce  "Služby - Telefon - SIP 1" a vyplňte políčko "Doména". Pro přímá volání (SIP direct call) z 2N® IP Interkomu na aplikaci 2N® IP Mobile  Indoor Touch je doporučeno vyplnit IP adresu tak, jak můžete vidět na obrázku níže (IP adresa interkomu je pro náš příklad 192.168.50.10).

Image Modified

  • firmware 2.26.0 a novější:

V prvním kroku jděte do sekce Image Added "Adresář – Uživatelé", vytvořte nového uživatele a nastavte "Telefonní číslo" které se bude vytáčet po stisku odpovídajícího tlačítka interkomu. Pokud budete chtít volat na 2N® Indoor Touchpak musíte číslo vyplnit ve formátu: "device:name". Pro náš příklad je použito jméno "IDT", viz obrázek níže.

Image Added

Image AddedV dalším kroku můžete interkom nastavit tak, aby automaticky přijímal příchozí hovory a byl tak jednoduše kdykoliv dostupný. Jděte do sekce Image Added "Služby – Telefon – Hovory" a povolte automaticky přijímat hovory pro SIP1, SIP2 a Lokální - viz obrázek níže.

Image Added

V posledním kroku jděte do sekce Image Added "Služby - Telefon - SIP 1" a vyplňte políčko "Doména". Pro přímá volání (SIP direct call) z 2N® IP Interkomu na 2N® Indoor Touch je doporučeno vyplnit IP adresu tak, jak můžete vidět na obrázku níže (IP adresa interkomu je pro náš příklad 192.168.50.10).

Image Added

 Posledním krokem je přiřadit nově vytvořený kontakt pod volací tlačítko interkomu.

Image Added

Jak nastavit 2N® Indoor Touch

...

?

Po připojení 2N® Indoor Touch panelu do lokální sítě a k napájení (pomocí PoE nebo pomocí externího zdroje 12V DC/2A) dojde k jeho nabootování a poté uvidíte základní obrazovku (launcher). Dotykem na ikonu aplikace 2N® IP Mobile se aplikace otevře a bude možné vstoupit do jejího nastavení.

...

Tip
titleSeznam zařízení připojených k 2N® Helios IP interkomu

Seznam připojených zařízení můžete jednoduše zobrazit ve webovém rozhraní 2N® IP Interkomu v menu Služby - 2N® Indoor Touch, viz obrázek níže.

Image Removed Image Added

Aplikace automaticky skenuje vaši lokální síť a hledá připojené  2N® IP Interkomy. Můžete je jednoduše přidat v sekci "Devices" dotykem na tlačítko "+".

...

Note
titlePožadavky na síť

Pro správnou funkci je nutné, aby všechny komponenty byly propojeny pomocí vyhovujících Ethernet/Wi-Fi síťových prvků, které jsou popsány v tomto FAQ: Síťové požadavky - Jakou LAN/Wi-Fi infrastrukturu potřebuji?

Prosíme, abyste tomuto FAQ věnovali zvýšenou pozornost a předešli tím tak jakýmkoliv výpadkům videa nebo zpoždění audia/videa. Děkujeme.

Faq_zapati

 

 

                  Další informace: